Novinky 01.11.2014 14:00

Historické město ve Středočeském kraji hostí UNIF Mistrovství světa družstev 2014

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, město s druhým nejdelším názvem v České republice, bude ve dnech 28. – 30. listopadu hostit UNIF Mistrovství světa družstev 2014.

Sedmnáctitisícové město, které se nachází na obou březích řeky Labe ve vzdálenosti pouhých 15 km severovýchodně od české metropole Prahy, je přirozeným centrem Středočeského kraje.

Stará Boleslav je spojena především s osobou sv. Václava, který zde byl roku 935 zavražděn, a také s Mariánskou poutní tradicí, jedná se o nejstarší české poutní místo.

Brandýs zažíval největší slávu v období Habsburků, kteří zde zvelebili zdejší zámek a často zde také pobývali. Největší oblibě se Brandýs těšil od císaře Rudolfa II.

Dominantou města je zámek v Brandýse nad Labem, mezi další významné památky patří Poutní chrám Nanebevzetí Panny Marie, Bazilika sv. Václava nebo Městská brána ve Staré Boleslavi.

Pro účastníky a všechny návštěvníky UNIF Mistrovství světa družstev 2014 bude nejdůležitějším místem brandýské Sportcentrum, které bude centrem celé akce. V tamější sportovní hale se budou hrát už páteční souboje základních skupin a celá akce zde finálovými duely v neděli vyvrcholí.  Podrobnosti o Sportcentru a dalších halách naleznete v sekci Sportovní haly.