Novinky 30.11.2014 19:00

Světovým šampionem je Česká republika

UNIF Mistrovství světa družstev 2014 již zná svého vítěze, je jím Česká republika, která si ve finále s přehledem poradila se Slovenskem 3:0. Třetí místo vybojoval tým Rumunska.

Utkání zahájil tradičně singl, ve kterém proti sobě nastoupili Karel Hron a Ján Kilík. Náš reprezentant byl od začátku na hřišti lepší, pohyblivější a svého soupeře přehrál ve dvou setech – 1:0.

Dvojice nabídly neskutečné drama. V úvodním setu byli naši jednoznačně lepší a zvítězili 11:5. Ve druhém setu ale dvojice Brutovský, Kilík přehrála naši dvojku Kopa s Rosemberkem. V rozhodujícím třetím setu ale naše dvojka zabrala a získala pro Česko druhý bod – 2:0.

Do trojic poslal trenér Gulda opět Pavla Kopa, k němu nastoupili Pelikán a Topinka. Naše trojice svedla s tou slovenskou velmi tvrdý souboj, v závěru první sady jí pomohlo střídání Jana Vankeho, který nahradil Pavla Kopa. Ve druhé sadě český tým pokračoval v dobrém tempu a mohl se tak už po třech zápasech radovat z celkového vítězství.

Následného medailového ceremoniálu se zúčastnili prezident ČNS Kamil Kleník, Generální sekretář UNIF Zuzana Viňanská a místostarosta Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi Petr Kváča, kteří předávali medaile a další ocenění týmům na prvních 4 místech.